DERS VERMEK İSTEYENLER

Ders vermek için ozeldersdiyari.com'a nasıl üye olurum ?


Ders Vermek İçin Üye Ol linkini tıklayarak üyelik formunu doldurduktan sonra ders vermek istediğiniz alanları seçebilirsiniz. Akademik alanda ders vermek istiyorsanız mezun olduğunuz okul veya okullar ile derecelerinizi girmeniz ders bulmanızda işinizi kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte özel ders tecrübeniz ve kendiniz hakkında vereceğiniz bilgilerde talep almanızı sağlayabilir. Profilinize bakan veli veya öğrenciler yazdığınız bilgilerden onlara hitap edip etmediğiniz konusunda fikir sahibi olabilecektir.


Ders isteyenlere nasıl cevap verebilirim ?


Ders isteyenler site üzerinden size ulaşabilir sizde onlara cevap verebilir, iletişime geçebilirsiniz. Sitede yayınlanan ders isteklerini Ders Almak İsteyenleri Ara linkine tıklayarak görebilirsiniz. Ders talep edenlere ulaşabilmek için Üyelik Paketi sahibi olmanız gerekmektedir.


Ders vermek için kaç adet ders alanı seçebilirim?


Seçebileceğiniz ders alanında sınır yoktur, ancak hakim olduğunuz ders alanlarını seçmenizde fayda vardır. Ders talep edenlerin sizi seçme ihtimalini arttırmak için seçtiğiniz ders alanlarının aldığınız eğitimlerle ilgili olmasına dikkat ediniz. Aldığı eğitim ile ilgili olmayan ders alanlarını seçen ya da aldığı eğitimleri belgelendiremeyen eğitimcilere talep daha az olmaktadır.


ozeldersdiyari.com'a üye olabilmem için öğretmen veya eğitmen olmam gerekiyor mu?


üye olabilmek için profesyonel eğitmen yada öğretmen olmanız gerekmemektedir. ozeldersdiyari.com üyelerinin çoğunluğunu konusunda uzman öğrenci yada profesyonellerden oluşmaktadır


ozeldersdiyari.com üyelik ücretleri ne kadardır?


ozeldersdiyari.com üyeliği ücretsizdir. Extra üyelik paketlerini üye olduktan sonra Üyelik Paketleri kısmında bulabilirsiniz


ozeldersdiyari.com'da profil güncellemesi nasıl yapılır ?


Üye Girişi linkini tıkladıktan sonra üye adınız ve şifrenizle sisteme bağlanarak,karşınıza çıkan üye panelinden profilinizle ilgili düzenlemeleri yapabilir, ders taleplerine cevap verebilirsiniz.


ozeldersdiyari.com üyeleri ozeldersdiyari.com'un elemanları mı?


ozeldersdiyari.com üyeleri ozeldersdiyari.com'un çalışanları değildir. Eğitmenler ücretleri kendileri belirleyip, özel ders vermek istedikleri alanları kendileri belirtmektedir.


özel ders fiyatları ne kadar olmalı?


Ders ücretleri için belli bir taban yada tavan fiyat yoktur. Ancak dersin verildiği il'e, eğitmenin tecrübe ve kalifikasyonuna, dersin spesifikliğine göre eğitmenler tarafından ve ders talep edenler tarafından otomatik olarak oluşmaktadır.


ozeldersdiyari.com'a üye olduktan sonraki süreç nasıl işler?


Üyeliğiniz aktive olduktan sonra profiliniz arama sonuçlarında arama kriterlerine uygun olacak şekilde görülecektir. Profilinizi gören öğrenci yada veli size ozeldersdiyari.com üzerinden ulaşabilecektir. Kişisel bilgilerinizi korumak ve de size spam yollanmasını engellemek üzere iletişim size ozeldersdiyari.com'dan gelen bir email ile başlayacaktır. İlk iletişim kurulduktan sonra ders talep eden öğrenci yada velisi ile konuşarak anlaştığınız takdirde derse başlayabilirsiniz.


ozeldersdiyari.com'a üye olduktan sonra profilimi gösteren bir web sayfam olacak mı ?


Üyeliğiniz aktif olur olmaz "http://www.ozeldersdiyari.com/ders-veren/" adresinde herkesin profilinize ulaşabileceği bir sayfanız olacaktır.


Daha çok öğrencim olması için ne yapmalıyım?


üye olduktan sonra profilinizi eksiksiz doldurmanız önemlidir. Ders talep edenler sizi profilinizdeki bilgilerle değerlendirip karar verecektir. Ayrıca ücretli üyelik paketleri ile arama sonuçlarında yukarılarda görülmenizi sağlayabilirsiniz.


Profilimi gören öğrencilerin beni seçmelerini nasıl sağlayabilirim?


Profilinizin içeriği, ders talep edenlerin sizin hakkınızda karar vermeleri için en önemli unsurdur. İyi bir profil oluşturmak için püf noktalar şunlardır:

* Tüm verdiğiniz bilgileri tam ve eksiksiz sununuz.
* Gramer ve yazım kuralları açısından düzgün profiller, profilinizi inceleyenler açısından daha çok tercih edilmekte ve güven oluşturmaktadır
* Ders verdiğiniz alanları seçerken kalifiye olduğunuz ve belgelendirebildiğiniz alanları seçmeniz çok önemlidir
* Özel ders tecrübeniz ve hangi alanlarda ders verdiğiniz kapsamlı şekilde anlatılmalıdır.
* Profillerine güzel çekilmiş resimlerini koyan eğitmenler diğerlerine göre 10 kat fazla talep almaktadır.
* Telefon ve mail adresinizin sadece onun için ayrılmış alanlara girilmesi,spam almanızı yada gereksiz ve rahatsız edici telefonlardan korunmanızı sağlamaktadır.
* Referans belirtirken telefon veya mail adreslerinin verilmemesi en doğru olanıdır. Referanslarınızdan izin aldıktan sonra, referanslarınızın isimlerini ve onlara hangi konularda yardımcı olduğunuzu ve ne seviyede başarı elde etiğinizi yazabilirsiniz.

ozeldersdiyari.com'da bulunan bir çok öğretmen arasından öğrencilerin beni seçmelerini nasıl sağlayabilirim ?


Onaylı üye olarak verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kanıtladığınızda öğrenciler tarafından daha çok talep görebilirsiniz. Onaylı üyelik hakkında bilgi için burayı tıklayınız.


ozeldersdiyari.com’da bulunmayan ders alanı için ne yapmalıyım ?


Hangi alanda olursa olsun eğitim vererek topluma katkıda bulunmak istediğiniz bir ders alanının ozeldersdiyari.com’da bulamadığınız takdirde bize ulaşınız ve o ders alanının bize bildiriniz.


ozeldersdiyari.com üyeliğimi nasıl iptal edebilirim ?


Profilizde bulunan üyelik iptal butonunu kullanarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.


ozeldersdiyari.com üyeliğimi iptal ettiğim halde bilgilerim hala Google arama sonuçlarında çıkıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim ?


ozeldersdiyari.com, Google ve diğer arama motorları tarafından belli aralıklarla sürekli taranmakta ve içerik indekslenmektedir. Üyelik iptalinizden sonra arama motorlarının yapacağı bir dahaki taramaya kadar bilgileriniz arama sonuçlarında görülebilir. Bunun sitemizle bir ilgisi bulunmamaktadır. Bilgilerinizin silinmesi birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir.


ozeldersdiyari.com'a giriş şifremi unuttum, giriş yapamıyorum. Şifreme nasıl ulaşabilirim ?


Üye Girişi Kısmından şifremi unuttum linkine tıklar, kullanıcı adınız ve mail adresinizi yazarsanız, şifreniz kayıtlı olduğunuz mail adresinize gönderilecektir.


Aktivasyon emaili, şifrem, üyelik bilgilerim email adresime niçin gelmiyor ?


ozeldersdiyari.com’dan üyelik başvurusu, yeni şifre isteği gibi taleplerde sistem otomatik olarak cevap verir ve aktivasyon emaili veya şifre anında gönderilir. Sistemin gönderdiği emailler bazen Hotmail, Yahoo, Mynet gibi email servisleri tarafından "Junk Mail", "Bulk Mail", "Önemsiz Posta", "Gereksiz" veya benzeri bir klasöre aktarılabilmektedir. Bu klasörleri mutlaka kontrol etmelisiniz ve kesin çözüm ise ozeldersdiyari.com’un email adresini "Güvenli Gönderenler" listenize eklemenizdir.


Google G-Mail

Google G-Mail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Spam" klasörüne girerek gelen emaillerinize bakınız.

ozeldersdiyari.com emaillerini "Spam" klasöründen çıkarmak için, işaretleyerek, "Spam Değil" butonunu tıklayınız.
MyNet.com

Mynet.Com mail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Süzgeç" klasörüne girerek gelen emaillerinize bakınız
Hotmail

Hotmail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Önemsiz Posta" veya "Gereksiz" klasörüne girerek gelen emaillerinize bakınız

ozeldersdiyari.com emaillerini "Gereksiz" klasöründen çıkarmak için, işaretledikten sonra, "Spam Değil" veya "Gereksiz Değil" butonunu tıklayınız.
Yahoo

Yahoo Mail kullanıyorsanız, giriş yaptıktan sonra "Bulk" klasörüne tıklayarak gelen emaillerinize bakınız..


DERS ALMAK İSTEYENLER

ozeldersdiyari.com’da nasıl özel eğitmen bulabilirim ?


İki şekilde olmaktadır.Almak istediğiniz dersi site üzerinden arayarak veya ders verenleri arayarak.


1 - Ders Almak İçin Üye Ol linkini tıklayıp gerekli bilgileri doldurduktan sonra ders talebi yarat butonuyla istediğiniz dersleri işaretleyerek talepte bulunabilirsiniz. İstediğiniz derse ve bulunduğunuz semte göre ders veren eğitmenler size ulaşacaktır.
2 - Site üzerinden arama yaparak eğitmen bulmak için Ders Verenleri Ara linkine tıklayınız. Arama sayfasında ders alanı, ders konusu, şehir,semt alanlarını ve almak istediğiniz ücret aralığını seçerek arama yapabilirsiniz.Arama sonucunda belirttiğiniz kriterlere uygun eğitmenler sıralanacaktır. Çıkan eğitmenlerden herhangi biri ile kontak kurmak için öğretmenin resminin üzerine tıklayınız.

ozeldersdiyari.com’da ders almak istediğim eğitmenle nasıl iletişime geçebilirim ?


Arama sonucunda bulduğunuz eğitmenin resmine tıkladıktan sonra eğitmenin profil sayfasında eğitmene mesaj gönder kısmından mesaj gönderebilirsiniz. İletişim kurmak istediğiniz eğitmen size ozeldersdiyari.com üzerinden email gönderebilecektir. İlk iletişim olduktan sonra eğitmene sorular sorup onu daha iyi tanıyabilirsiniz. Bu sayede eğitmenin referanslarını, size olan mesafesini, ders anlatma sitilini ve ücretlerini daha iyi öğrenebilirsiniz. Birden çok eğitmenle görüşmeniz aradığınız kriterleri bulma konusunda size ışık tutacaktır.


ozeldersdiyari.com’da bulduğum eğitmene yazacağım mesaj nasıl olmalı ?


* İhtiyaç duyduğunuz ders alanları ve konuları belirtiniz
* Bulunduğunuz eğitim düzeyini ve kaçıncı sınıfta okuduğunuzu belirtiniz
* Öğrenci velisi iseniz, öğrenciniz hakkında bilgi veriniz.
* Herhangi özel bir durumunuz varsa belirtiniz.
* Eğitmenin evinizde mi,büroda mı yoksa kendi evinde mi ders vermesini istediğinizi belirtiniz.
* Eğitmene ihtiyacınızın aciliyetini, ne zaman ders istediğinizi ve hangi günler ve saatlerde müsait olduğunuzu belirtiniz
* İsterseniz telefon numaranızı yazabilirsiniz.

Kaç eğitmenle iletişime geçmeliyim ?


Arama kriterlerinizi belirledikten sonra size uygun eğitmenler sıralanacaktır. Profillerini iyice incelediğiniz eğitmenlerden size hitap edebileceğini düşündüğünüz eğitmenleri not ederek birden çok eğitmenle irtibata geçmeniz aradığınızı bulmanızda işinizi kolaylaştıracaktır.


İletişime geçtiğim eğitmen bana geri dönüş yapmazsa ne yapmalıyım ?


Eğitmenler ders taleplerine kısa sürede cevap verirler. Ancak öğretmenin bulunduğu yerde internet olmayabilir, eğitmen hasta olabilir, herhangi bir sebepten mailine bakamayabilir yada tatilde olabilir. Bu gibi durumlarda birden çok eğitmenle iletişime geçmeye çalışmanız daha doğru olacaktır.


Aradığım dersi ozeldersdiyari.com’da bulamazsam ne yapmalıyım ?


ozeldersdiyari.com’da bulunan ders alanları çok kapsamlı olmakla birlikte, her geçen gün yeni ders alanları eklenmektedir. Eğer ozeldersdiyari.com’da bulamadığınız bir ders alanı mevcutsa bize ulaşınız ve bu alanı bildiriniz.