ONAYLI ÜYELİK

 

Onaylı üyelik nedir ?

Onaylı üyelik, ozeldersdiyari.com’da üyelerin güvenilirliğini arttıran bir işlemdir. Onaylı üyelik, üyelerin profillerinde verdikleri bilgilerin doğruluğunu ozeldersdiyari.com’a belgeler sunarak kanıtlaması işlemidir.

Onaylı üye nasıl olunur ?

Üyeler, profillerinde girmiş oldukları bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak üzere verdikleri bilgilere esas teşkil eden belgeleri göndererek onaylı üye olabilirler. Sitemize gönderilen bilgiler ve belgeler incelenerek bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra onaylı üyelik işlemi tamamlanır. Onaylı üyelik ücretsizdir. Onaylı üyelik için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

Onaylı üyelik hizmetinin faydası nedir ?

İnternet üzerinden yapılan işlem ve iletişimlerde herkesin dürüst olduğunu düşünsek bile bir tane çürük elmanın size gelme olasılığı olabilir. Arada güvenebileceğiniz bir kişi veya kurum olmadığında karşımızdakine ne kadar güvenebileceğimiz soru işaretidir. Bu gibi durumlarda kişilerin bilgilerinin güvenilirliği nispeten kişinin güvenilirliğini de sağlar.

Onaylı üye nasıl anlaşılır ?

Profillerinde onaylı üyelerimiz için hazırladığımız onaylı üye logosunu gördüğünüz üyeler sistemimizde bilgilerinin güvenilirliği onaylanmış üyelerdir.

Onaylı üye olmak için gerekli belgeler nelerdir ?

 • Kimlik Belirleme
  Üyenin kimliğinin profildeki bilgilerle uyumunun kontrol edilmesi için isim, soyad ve resim olan bir kimlik belgesi (örneğin: nüfus kağıdı, ehliyet, kurum kimliği). Kimlik üzerindeki görülmesini istemediğiniz bilgilerin bazılarını karartabilirsiniz.

 • Meslek Belirleme
  Üyenin profilinde beyan ettiği mesleği yaptığının tespiti için aşağıdaki belgelerden biri:
  • Öğrenci ise, okumakta olduğu okuldan alınan öğrenci belgesi, kimlik veya transkript
  • Öğretmen ise, çalışmakta olduğu okuldan alınan bir belge veya kurum kimliği
  • Diğer meslekler için en son mezun oldukları okuldan aldıkları mezuniyet belgesi veya iş yerine ait kimlik

 • Eğitim Durumu
  Üyenin bitirdiği ya da devam ettiği okulların tespit edilebilmesi için aşağıdaki belgelerden herhangi biri. Profilinde beyan ettiği tüm okullar için belge göndermesi gerekmektedir.
  • Mezun ise, mezun olduğu okuldan alınan geçici mezuniyet belgesi diploma yada mezuniyet yazısı (profilde beyan edilen ve mezun olunan tüm okullar için)
  • Öğrenci ise, okumakta olduğu okuldan aldığı transkript, öğrenci belgesi yada öğrenci kimliği (sadece şu an okumakta olunan okul için geçerli)

 • Verilen dersler ve diğer özel derslerle ilgili bilgiler
  Üyenin profilinde belirttiği ders alanlarında ders verebilecek kalifiyede olduğunu teyit edebilmek için bitirmiş olduğu eğitim yada çalışmakta olduğu iş alanını değerlendirmek için
  • Üye mezun olduğu veya okuduğu okullarda aldığı eğitimden daha farklı alanlarda eğitim veriyorsa, bunları ispatlayıcı sertifika, bröve, kurs bitirme belgesi.
  • Üyenin profilinde beyan edilmiş sertifikalar varsa (örneğin: Microsoft sertifikaları, dalgıçlık brövesi, GMAT skoru, vb.), bunları kanıtlayan belgeler
  • Üye belli alanlarda derece yaptığını yada başarıları olduğunu beyan etmiş ise bunları ispatlayan belgeler.

Onaylı üyelik için belgeleri nereye ve nasıl gönderebilirim ?

Üye, yukarıda istenen ve kendisini ilgilendiren belgelerin resmini çekerek ya da taratarak ozeldersdiyari.com’a eğitmen girişi yaptığında, profil sayfam kısmında bulunan onaylı üyelik başvuru butonunu tıklarsa karşısına dosya yükle bölümü çıkacaktır. Buradan 4 MB dan büyük kapasitede olmamak kaydıyla belgelerini sisteme yükleyerek gönderebilir.